Kdo je MIJA

Milovnice přírodní kosmetiky a čistých ingrediencí. Zastánce názoru, že v péči o pleť méně znamená více.

„Kosmetiku pro sebe si vyrábím sama, protože existuje tolik čistých přírodních dobrůtek, které je třeba vyzkoušet!“

 O své zkušenosti s péčí o pleť se rozhodla podělit ve formě kosmetických výrobků, zatím tuhých rostlinných mýdel. Na další tělovou a obličejovou péči se můžeme těšit již brzy.

„V péči o pleť se člověk musí naučit základním principům. Důkladné očištění, hydratace ve formě gelu nebo séra a následná masáž kvalitním rostlinným olejem, obohaceným o přírodní vonné složky a blahodárné rostlinné extrakty, pravidelně pleťová maska. A to bohatě stačí. Kupy flaštiček u mě v koupelně nenajdete.“

 

Svá mýdla vyrábí v malé mýdlárně v Bílovci na severu Moravy, v malých šaržích, kdy je možné si ohlídat kvalitu surovin a také se patřičně věnovat každému mýdlu zvlášť. Výroba probíhá ručně, od výroby, až po samotné opracování a zabalení hotového produktu.

„V mém životě hraje důležitou roli krásno. Moc ráda se jím obklopuji. Snažím se, aby byl výsledný produkt zanechával po svém použití zdravou pokožku, ale také aby byl sám o sobě krásný. A stejné je to s vůní. Její síla dokáže zázraky!" 

 

Pozitivně vnímá to, jak se svět začal zajímat o přírodní kosmetiku. Samozřejmě pohled na to, co je a co není „přírodní“, může být u každého trošku jiný, ale to je v pořádku. Každý máme své hranice, za které už nechceme jít. Dnešní trh s péčí o pokožku už dokáže uspokojit každého zákazníka a také každý zákazník si najde „to své“, co děla krásnějšího jeho samého i svět okolo.

„Mám ráda pomalý styl života, kdy si člověk uvědomí, že je pořád ještě součástí přírody, která toho mnoho nabízí. Stačí jen natáhnout ruku! Čistá síla rozproudí energii, která nás udělá zdravějšími zevnitř a krásnějšími zvenčí. Je třeba toto vnímat a uvědomovat.“

 

Vaše Michaela Balášová