10 důvodů, proč používat tuhé mýdlo

 

1. Tuhé, ručně vyrobené mýdlo obsahuje rostlinné oleje a másla, které mají na pokožku blahodárný vliv.

2. V mýdle se přirozeně vyskytuje glycerin, který na sebe váže vlhkost a uzavírá ji v pokožce.

3. Tuhé, ručně vyrobené mýdlo nepotřebuje žádné konzervanty. Je tedy zdravější variantou pro život v oceánech i pro rodinu doma v koupelně.

4. Vydrží déle, než sprchový gel. Je-li mýdlo správně odkládáno na mýdlenku, kde může vyschnout, vydrží při každodenním používání 4 – 6 týdnů.

5. Mýdlo obsahuje řadu přírodních obohacujících surovin, jako jsou bylinkové maceráty, nebo výluhy, med či lanolin, které poskytují pokožce úlevu při různých kožních problémech.

6. U mýdla si můžete být jisti, že neplatíte za vodu, jak je tomu v případě tekutého mýdla, které je ve skutečnosti chemicky vyrobený čistič, ne mýdlo. Voda je v těchto přípravcích hlavní surovinou.

7. Mýdlo je zero waste produkt, což znamená, že je biodegradabilní. Zcela se v přírodě rozloží, aniž by po sobě nechalo nějakou chemickou stopu.

8. Mýdlo je krásné. Existuje tolik druhů, tolik barev, vůní a tvarů, je těžké si vybrat! A zabalené spolu s mýdlenkou a stužkou tvoří hezký dárek.

9. Každé ručně vyrobené mýdlo má svou přidanou hodnotu, která není na první pohled vidět. Je to láska k řemeslu a láska ke každému kousku, který projde výrobci rukama několikrát!

10. A nakonec - koupí mýdla podporujete malého lokálního výrobce. Přispějete mojí holčičce na taneční kroužek, ne majiteli korporace na novou jachtu. A za ten dobrý pocit to stojí!